Filmy podróż, pociąg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje podróż, pociąg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kinowa wersja serialu telewizyjnego o przygodach dwóch chłopców, Dudusia i Poldka, podczas wakacyjnej podróży autostopem nad morze. Podróżują, bez wiedzy rodziców, przypadkowymi środkami transportu (np. w chłodni, w wozie meblowym wiozącym trumny) i nocują gdzie się da. Na swej drodze spotykają kobietę, Ulę, która prosi aby się nią zaopiekowali. Od tej pory podróżują już w trójkę...
W 1915 kilkunastoletnia Heidi wyjeżdża ze szwajcarskiej wioski do szkoły we Włoszech. Wojna przerywa jej edukację już po kilku miesiącach. Z kilku koleżankami, po które nie zdążyli przyjechać rodzice, Heidi trafia do sierocińca, którego dyrektor wykorzystuje powierzone mu dzieci do niewolniczej pracy. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez dzikie góry.
Marzeniem Maxa jest otwarcie własnej myjni samochodowej. Marzeniem Lionela jest zobaczyć wreszcie swoje dziecko, które przyszło na świat w trakcie jego nieobecności w rodzinnym miasteczku. Razem bohaterowie tego wzruszającego filmu tworzą nietypową parę i próbują uczyć się od siebie spojrzenia na świat.


Starsi już rodzice Shukishi (Chishu Ryu) i Tomi Hirayama (Chieko Higashiyama), mieszkający w nadmorskiej miejscowości Onomichi w południowo-zachodniej Japonii, wybierają się do Tokio i Osaki, by odwiedzić swoje dzieci. Ich syn Koichi (Sô Yamamura) wraz z żoną są zbyt zaabsorbowani własnymi sprawami, aby poświęcić im czas i wysyłają ich do najstarszej córki Shige (Haruko Sugimura). Ona jednak również nie znajduje dla nich czasu i umiejscawia ich w niewygodnym, zatłoczonym hotelu. Jedyną osobą, która okazuje im życzliwość i gościnność jest ich synowa Noriko (Setsuko Hara), której mąż (ich syn) zaginął podczas wojny.
Alois Nebel pracuje jako dyspozytor na małej stacji kolejowej na granicy czesko-polskiej. Jest samotnikiem, który z zamiłowaniem czyta stare rozkłady jazdy. Patrzy na świat z perspektywy „kolejowej filozofii” i widzi pociągi, które dawno odjechały do przeszłości. Wrażliwość na kolejową transcendencję wiedzie go we własną podróż, podczas której spotyka różnych ludzi i ich historie.
Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Ale pewnego dnia ten bezpieczny i oswojony świat się zmienia. Cuca wyrusza w podróż, która zaprowadzi go w nieznane.
Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, z nim samym w roli słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego zagadkę morderstwa, którego ofiarą w legendarnym pociągu pada szanowany amerykański biznesmen.
Ulysses to cwany złodziejaszek, który namawia dwóch niezbyt rozgarniętych kompanów więziennej doli do ucieczki. Mamieni wizją wolności i odnalezieniem ukrytego skarbu, w więziennych kajdanach przeżywają podróż życia przez stan Missisipi.
Dwóch przypadkowo spotkanych ludzi musi podróżować wspólnie aby dotrzeć do domu na Święto Dziękczynienia.
On jest kawalerem, ona rozwódką z dwójką dzieci, której zależy na stałym związku z mężczyzną gotowym pokochać jej pociechy. Spotykają się zupełnie przypadkowo i od tego momentu Nick szuka okazji, by zbliżyć się do ukochanej. Jest jednak mały problem. Otóż Nick nie znosi dzieci… Czego jednak nie robi się dla miłości? Gdy nadchodzi dogodny moment i Suzanne prosi go, by przewiózł jej dzieci z Portland do Vancouver, Nick chwyta szansę i wyrusza w podróż, której nie zapomni do końca życia…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…